• تاریخ انتشار: 1395/11/25
     تعداد بازدید: 569
     برگزاری کارگاه آموزشی مدیریت ریسک خشکسالی در سازمان هواشناسی

      

     برگزاری کارگاه آموزشی مدیریت ریسک خشکسالی در سازمان هواشناسی

      

     کارگاه آموزشی مدیریت ریسک خشکسالی در سازمان هواشناسی کشور برگزارشد.

     کارگاه آموزشی مدیریت ریسک خشکسالی، شنبه 95/11/23 با حضور دکتر داود پرهیزکار معاون وزیر راه و شهرسازی و رئیس سازمان هواشناسی کشور برگزار شد.

     در این کارگاه یک روزه، پنج عنوان سخنرانی تحت عنوان: مدیریت یکپارچه ریسک خشکسالی، معرفی سامانه پیش بینی خشکسالی، تجارت جهانی در حوزه مدیریت خشکسالی، نقش صنعت بیمه در مدیریت ریسک خشکسالی و مروری بر دو دهه اقدامات کشور در مدیریت خشکسالی و کارگاه آموزشی "مدیریت یکپارچه ریسک خشکسالی" و "مروری بر راهنمای مدروپلن و کاربرد آن در مدیریت ریسک خشکسالی دریاچه ارومیه" ارائه گردید.

      در این کارگاه یک روزه اساتید مطرح ملی و بین المللی به ایراد سخن پرداختند. از جمله ی مدعوین دکتر کاوه مدنی مدرس امپریال کالج لندن به چشم میخورد که جزء 4 دانشمند برتر رشته ی علوم زمین بوده و در سال 2015 موفق به دریافت یکی از 4 جایزه ی دانشمند ممتازجوان گردیده است .

     همچنین دکتر امیرآقا کوچک از دانشگاه کالیفرنیا دانشگاه ایرواین بطور آنلاین در خصوص معرفی سامانه ی پیش بینی خشکسالی به ایراد سخن پرداختند.

     از اساتید داخلی دکتر سعید مرید از دانشگاه تربیت مدرس به دو دهه فعالیت دستگاههای اجرایی کشور در مدیریت خشکسالی  پرداختند.

     مدیرکل بحران وزارت کشاورزی ، یکی دیگر از مدعوین بود که به تشریح وضعیت خسارات  وارد به محصولات کشاورزی و بیمه آنها پرداخت.

     همچنین سه تن همکاران دکتر مرید در خصوص  طرحی که به سفارش سازمان حفاظت محیط زیست در خصوص مدیریت یکپارچه  خشکسالی بر روی حوضه ی دریاچه ارومیه تهیه گردیده بود توضیحاتی ارائه نمودند.

      در پایان دکتر داودرضا عرب مدیر موسسه پژوهشی مهندسی راهبرد دانش پویا در خصوص مدیریت یکپارچه ریسک خشکسالی  سخنرانی خود را ارائه نمودند.

      گزارش تصویری به پیوست موجود است.

      فایل پیوست
      
     karga23.pdf3.19  مگابایت
     نام:
     پست الکترونیک:
     شرح نظر: